بیمه بازنشستگی بیمه ایران

بیمه بازنشستگی

بیمه عمر و بازنشستگی

یکی از مسائلی که شاید باعث ایجاد نگرانی‌هایی در زندگی افراد شود ریسک‌ها و خطرات دوران پیری و بازنشستگی آنهاست. در این دوران غالباً درآمد افراد به دلیل کار نکردن کم می‌شود ولی هزینه‌های زندگی و بیماری‌ها بیشتر می شود. می‌توان با دوراندیشی در زمان جوانی فکری بکر برای دوران پیری نمود.

عمده مشکل افراد در دوران بازنشستگی در ایران، این است که به‌جای استراحت و تفریح، باید در فکر پیدا کردن شغل جدیدی برای امرار معاش باشند تا بتوانند از پس هزینه‌های سنگین خود و خانواده برآیند. البته فقط مشکل پیدا کردن شغل جدید نیست، این‌که با بالارفتن سن و تحلیل رفتن قوای بدنی دیگر قادر به کار کردن نیستند و همین باعث می‌شود تا با مشکلات مالی اقتصادی و جسمی زیادی مواجه شوند، نیز موضوع را بغرنج‌تر می‌کند.

حق هر آدمی است که دوران بازنشستگی و پیری خود را بدون نیاز به کار کردن و با آرامش کامل سپری کند.

این در حالیست که در اکثر کشورهای جهان، افراد بازنشسته معمولاً به‌دور از نگرانی برای تأمین معاش، زندگی می‌کنند و همین باعث می‌شود دوران بازنشستگی برایشان، دورانی خوشایند باشد، اما در ایران معمولا به دلیل مشکلات معیشتی به سخت‌ترین دوران تبدیل می گردد.

بیمه مستمری بگیری

هدف همه افراد در طول زندگی تلاش و فعالیت برای ساختن آینده ای مطمئن است، فراهم آوردن امکانات زندگی راحت که در زمان بازنشستگی و کهنسالی اسباب رفاه باشد بخش دیگری از دغدغه های فکری همه ما می‌باشد.

بیمه عمر شاید بتواند گزینه خوبی باشد و در دوران میان سالی و کهن سالی ما را یاری کند.

بیمه عمر ایران دارای دو بخش اصلی سرمایه‌گذاری و پوشش‌های بیمه‌ای می باشد، که بخش بیمه‌ای آن شامل پوشش‌های بیماری‌های خاص، فوت براثر حادثه، ازکارافتادگی، پوشش مخصوص سرطان، پوشش فوت، هزینه پزشکی ناشی از حادثه است و بخش سرمایه‌گذاری آن شامل پرداخت سود تضمینی و مشارکتی، پرداخت سرمایه (اندوخته) و پرداخت وام بدون‌ضامن می باشد. در پوشش سرمایه‌ گذاری، این امکان را دارید که کل سرمایه به‌ اضافه سودهایی که به آن تعلق‌ گرفته را یکجا بگیرید و یا به‌صورت مستمری دریافت نمایید.

تعاریف بیمه ای

حق بیمه پرداختی: بیمه‌گزار برای استفاده از این بیمه باید بتواند مبلغی را به عنوان حق بیمه تعیین و آن را در زمان‌های مقرر، پرداخت کند. بیمه‌گزار بهتر است سال بازنشستگی خود را در نظر بگیرد و این میزان را طوری تعیین کند که در پایان قرارداد و در زمان بازنشستگی وی، مبلغ قابل توجهی شده باشد و بتواند کاستی‌های مادی را جبران نماید.

سپرده اولیه: چنانچه بیمه‌گزار تمایل به سپرده‌گذاری اولیه داشته باشد باید این مبلغ توسط وی مشخص شود. این مبلغ همیشه قابل برداشت خواهد بود. بهتر است بیمه‌گزار بیشترین مبلغ ممکنی که در توان دارد را سرمایه‌گذاری کند چون تا زمانی که کار می‌کند امکان افزایش درآمد وجود دارد و با رسیدن دوران بازنشستگی و کهن‌سالی توان درآمدزایی از بین رفته و یا به اندازه دوران جوانی نخواهد بود.

ضریب افزایش حق بیمه: این قسمت که برای کاهش اثرات تورم در طول سال‌های بیمه عمر است باید مشخص شود که بیمه‌گزار هر سال چند درصد می‌خواهد به حق بیمه پرداختی خود اضافه کند. بیمه‌گزار باید این قسمت را با توجه به توان مالی خود و میزان حقوقی که در دوران بازنشستگی دریافت خواهد کرد مشخص کند تا کاهش حقوق وی با این سرمایه جبران گردد. این عدد میتواند بین صفر تا 20 درصد باشد.

بازنشستگی در بیمه عمر

یکی از مزایای بیمه عمر ایران، این است که شما می‌توانید پس از اتمام قراردادتان، سرمایه خود را تبدیل به مستمری بازنشستگی کنید. به این صورت که کل یا قسمتی از سرمایه خود را نزد بیمه‌گر می‌گذارید و به‌جای آن سالیانه مستمری دریافت می‌کنید. البته مقدار این مستمری، بستگی به سرمایه اندوخته شما و مدت قراردادتان خواهد داشت. طبیعی است اگر مدت قرارداد بیش‌تری داشته باشید و حق‌بیمه زیادتری پرداخت کنید؛ مستمری بیش‌تری نیز دریافت خواهید کرد.

شرایط بازنشستگی در بیمه عمر مان

بازنشستگی در بیمه عمر ایران شرایطی دارد؛ مثلاً رسیدن به سن ۵۰ سال و پرداخت حداقل ۱۰ سال حق‌بیمه الزامی است. اگر بیمه‌گزار به این سن نرسیده باشد یا به دریافت مستمری تمایل نداشته باشد، می‌تواند سرمایه خود را به صورت یکجا از بیمه ایران دریافت کند.

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *