بیمه آتش سوزی

اهمیت بیمه های آتش سوزی

اهمیت بیمه آتش سوزی

آتش سوزی یکی از حوادث تلخی است که در کشور ما بسیار اتفاق‌ می‌افتد و علاوه بر خسارت‌‌های جانی، خسارت‌‌های مالی زیادی به همراه دارد. آمارها نشان‌ می‌دهند که در ایران روزانه 50 حادثه آتش سوزی رخ‌ می‌دهد که بهترین راه برای جبران خسارت‌‌های آن را‌ می‌توان  خرید بیمه آتش سوزی و استفاده از مزایای بیمه آتش سوزی عنوان کرد.

متاسفانه آتش سوزی از جمله خطراتی است که در یک چشم به هم زدن می تواند تمامی دارایی انسان را به باد دهد و بدتر از همه این که می تواند منجر به مرگ عزیزان شود. حادثه پلاسکو که در کشور ما رخ داد به مردم ثابت کرد که استفاده از بیمه آتش سوزی تا چه اندازه اهمیت دارد.

بیمه آتش سوزی

چرا بیمه آتش سوزی؟

بیمه آتش سوزی یکی از انواع بیمه‌‌های اموال است که با خرید آن، بنا و اثاثیه شما در برابر خطر آتش سوزی و سایر خطرهای اضافی بیمه‌ می‌شود. با داشتن بیمه آتش سوزی در صورت وقوع حوادث تحت پوشش در بیمه‌نامه، خسارت‌‌های مالی رخ داده جبران خواهد شد. نکته مهم این است که به صورت کلی در این بیمه خسارت‌‌های جانی تحت پوشش نیستند. البته به جز برخی از طرح‌‌های ویژه بیمه آتش سوزی.

خرید بیمه آتش سوزی برای مناطق مختلف به ویژه کلان شهرهایی مانند تهران بسیار مهم و ضروری است. به این دلیل که در چنین شهرهایی، عدم نظارت بر روی ساخت و سازهای جدید و نبود ایمنی در سازه‌‌های قدیمی شهر، خطر وقوع آتش سوزی را افزایش داده است و در صورت وقوع این حادثه خسارت‌‌های فراوانی به بار خواهد آمد.
متاسفانه بسیاری از مردم کشور ما به دلیل عدم آشنایی با مزایای بیمه آتش سوزی ، نسبت به خرید آن بی توجه هستند و این بیمه را بیمه ای مهم و الزامی‌ نمی‌دانند.

نرخ بیمه آتش سوزی به متراژ ساختمان، هزینه ساخت هر متر مربع از ساختمان، ارزش اثاثیه و پوشش‌‌های اضافی انتخاب شده بستگی دارد.

به صورت کلی‌ می‌توان گفت که قیمت این بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها و با توجه به پوشش‌‌های آن، قیمت بسیار مناسبی دارد و شما با پرداخت هزینه ای ناچیز‌ می‌توانید جبران خسارت‌‌هایی را که در صورت وقوع آتش سوزی به بار‌ می‌آید، به شرکت سهامی بیمه ایران واگذار کنید.

عمدتا اهمیت بیمه آتش سوزی پس از وقوع حادثه جلوه می کند که دیگر کار از کار گذشته است و نه تنها مالک متحمل ضربه روحی می شود، بلکه زیان مالی سنگینی نیز به او وارد خواهد شد. بنابراین، خرید بیمه آتش سوزی باید پیش از وقوع حادثه و در زمان آرامش و امنیت انجام شود.

متأسفانه درصد بالایی از آمار آتش سوزی ها در هر سال مربوط به سهل انگاری های کوچک است که باعث انفجار و حریق شده اند. این موارد عمدتا در میان قشر ضعیف تر جامعه بسیار مشهودتر است، لذا لزوم آموزش و اطلاع رسانی نیز، در کنار بیمه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام کسانی که دچار حریق و آتش سوزی شده اند، تا پیش از وقوع حادثه، حتی به آن فکر هم نکرده بودند و زندگی آن ها در روال عادی خود در جریان بود. بنابراین هیچ کس نمی تواند وقوع حریق را برای خود دور از تصور فرض کند.

شرکت سهامی بیمه ایران نمایندگی فدائی با کادری مجرب و کارآزموده ارائه دهنده انواع خدمات بیمه ای آماده مشاوره در زمینه انواع بیمه های آتش سوزی به شما عزیزان می باشد.

بیمه آتش سوزی

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *