امراض خاص

یکی از مهمترین و اصلی ترین خدمات بیمه های عمر و زندگی پوشش امراض خاص می باشد.

ممکن است شما از طرف کارفرمای خود بیمه درمانی داشته باشید، ولی از آنجایی که درمان بیماری های خاص دارای هزینه های بالایی می باشد، اگر بیمه درمانی شما به تنهایی تمام این مبالغ را پرداخت نکند، در این زمان یک بیمه درمانی مکمل می تواند خیلی به شما در پرداخت هزینه های درمانی بیماری های خاص کمک کند.

بیمه گذار می تواند بدون نیاز به ارائه صورت هزینه از پوشش بیماری های خاص بیمه عمر مان بهره مند شود.

پوشش امراض خاص بیمه عمر و زندگی مان تا سقف ۲۰ میلیون تومان درصورت بروز هریک از بیماری های مندرج در بیمه نامه به بیمه گذار پرداخت گردد.

بیماری های تحت پوشش عبارتند از ابتلا به هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعمال طبیعی اعضا و جهاز مختلف بدن در طول مدت بیمه که ناشی از بروز سکته قلبی، سکته مغزی ، جراحی عروق کرونر قلب و پیوند اعضای اصلی بدن بر طبق تشخیص پزشک معتمد بیمه گر و با رعایت ماده ۶ به شرح زیر می باشد :
 سکته قلبی (Myocardial Infarction) : عبارت است از آسیب یا از بین رفتن بخشی از اعضای قلب در نتیجه خون رسانی ناکافی.
این تشخیص براساس وجود مجموعه ی یافته های زیر صورت می گیرد :
  وجود درد سینه ای
 تغییرات جدید در نوار قلب (E.C.G)
 افزایش آنزیم های قلبی
 سکته مغزی (Stroke) : عبارت است از هر واقعه عروقی مغز یا ترومای سر که باعث نتایج و عوارض عصبی (نورولوژیک )  به مدت بیش از ۴۴ ساعت شود و شامل:
انفارکتوس مغزی، خونریزی یا آمبولی از یک منبع خارجی مغز بوده مشروط بر اینکه با سی تی اسکن یا M.R.I تأیید گردد و شواهد نقایص عصبی به مدت حداقل سه ماه موجود باشد.
 جراحی عروق کرونر قلب (Coronary Artery Surgery) : عبارت است از انجام عمل جراحی قلب باز به وسیله گرافت عروق کرونر (CABG) ، برای ترمیم ۴ رگ یا بیشتر از عروق قلبی که تنگ و یا مسدود شده باشند. لزوم انجام عمل جراحی باید به وسیله آنژیوگرافی عروق کرونر تأیید شده باشد. آنژیوپلاستی یاهر نوع اقدام دیگری که از طریق روش های داخل عروقی انجام می گیرد از تعریف فوق مستثنی هستند.
 پیوند اعضای اصلی بدن (Main Organ Graft) : پیوند اعضای اصلی بدن عبارت است از دریافت عضو  از طریق پیوند یکی از اندامهای زیر : قلب، ریه، کبد، کلیه و مغز. استخوان  .

امراض خاص